> Tai įdomu > Kas yra tirštieji kokteiliai ?

Kas yra tirštieji kokteiliai ?


60- aisiais metais pasaulis buvo pamišęs nuo šio paprasto ir nuostabiai skanaus atradimo. Šiandien kokteilis (iš angl. žodžio smooth - homogeninis, minkštas,  malonus ") – tirštas, plaktas gėrimas iš vaisių, daržovių, pieno, ledų, grietinėlės, jogurto, riešutų, šokolado ir t.t. - tapo naujos krypties  - sveikos mitybos pagrindu.
Milijonai tirštų kokteilių dietos pasekėjų mano, kad tai yra puikus įrankis svorio mažinimui ir bendros sveikatos gerinimui. Šio "maisto stiklinėje" istorija yra labai įdomi. Pagal vieną versiją, jį išrado Ramiojo vandenyno banglentininkai, kurie pasistiprindavo šiuo gėrimu. Taip pat teigiama, kad kokteilių madą 60-aisiais metais įnešė keliaujantys po pasaulį "gėlių vaikai" - hipiai. Pats pavadinimas  "smoothie" į istoriją įėjo dėka kokteilių baro tinklo "Smoothie King" įkūrėjo Stephen Kuhnau, kuris, manoma ir sugalvojo šį pavadinimą.
Tačiau "smoothie" gamybos istorija yra tiesiogiai susijusi su 1984 metų olimpinėmis žaidynėmis Los Andžele, Specialiai šioms žaidynėms ir buvo sukurti šie originalūs ir sveiki tirštieji kokteiliai, kurie, buvo pateikti, kaip priešnuodis mėsainiams ir dešrainiams. Taigi kokteilių pradininkais pasiskelbė amerikiečiai.
Kokteilių analogai egzistavo tarp skirtingų tautų per amžių amžius. Pavyzdžiui, gvajavų sultis su minkštimu prieš medžioklę gėrė dar senovės indėnai. Lenkijos bajorai prieš mūšį gėrė gėrimą iš alaus, kelių kiaušinių ir grietinės. O slavų avižinis kisielius, ar indų ryžių gėrimas, prancūziškos tirštosios sriubos ir pan.?

Tačiau, svarbiausia, kad kokteilių revoliucija įvyko – oranžinė, žalia, raudona... Nesvarbu. Jų gamyba tikrai nesudėtinga. Jums prireiks Vitamix, Omniblend, ar PB-250 blenderio. Mes tikimės, kad sveiki tirštieji kokteiliai nugalės nesveiką, riebų maistą.